2022. november 18-án 10.30-tól a BTK Történettudományi Intézet 5. emeleti tanácstermében kerül sor az Osztrák Tudományos Akadémia tudományos munkatársai által kiadott osztrák minisztertanácsi jegyzőkönyvek legújabb két kötetének magyarországi bemutatására.
A Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet, az Osztrák Tudományos Akadémia Habsburg monarchiát és a Balkán-félszigetet kutató intézetének (ÖAW Institut für die Erforschung der Habsburgermonarchie und des Balkanraumes), a budapesti Osztrák Kulturális Fórumnak (Österreichisches Kulturforum Budapest) és a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárának közös szervezésében megvalósuló rendezvény a dualizmus korai éveinek, az 1868–1872 (Band II, III/1) közötti időszak egyik legfontosabb osztrák forrását mutatja be német nyelven.
A kötetekről a kiadás munkálatait végző osztrák kutatók: Anatol Schmied-Kowarzik, Richard Lein és Wladimir Fischer-Nebmaier tartanak előadást. Intézetünk képviseletében Ress Imre emlékezik meg a közös minisztertanácsi jegyzőkönyvek kiadásának történetéről, az esemény moderátora Csaplár-Degovics Krisztián lesz.
2025. 05. 15. 00:00 Eszterházy Károly és püspöktársai – konferencia Egerben |
2025. 05. 15. 17:00 Kecskés D. Gusztáv kötetének bemutatója |
2025. 05. 21. 17:00 Fejérdy András előadása a Pápai Gergely Egyetemen |
2025. 06. 03. 11:00 Kovács Janka: Utazás és pszichiátriai tudástranszfer |